Civic Concept 2016

Civic Concept

Civic Concept – fot. hondanews.com

Koncern Honda zaskoczył chyba niejedną osobę prototypową wersją Hondy CIVIC , która zadebiutowała w 2015 roku na New York International Car Show (NYIAS). Przyjazna środowisku farba, powiększone  koła, a także jeszcze bardziej sportowa linia nadwozie, tak prezentuje się odnowiona Honda Civic coupe 2016. Stworzona przy współpracy kalifornijskich programistów i hondoskich inżynierów z Ohio powstał zupełnie nowy Civic. Zespół znacznie wydłużył rozstaw osi, zredukował ciężar samochodu a także poszerzył go w stosunku do istniejącego projektu.

Honda rzeczywiście skróciła przód samochodu, poszerzyła maskę nawiązując do NSX-a co Civica Concept identyfikuje jako znacznie bardziej sportowy, wyrafinowany i elegancki supercar.

Civic Concept

Civic Concept – fot. hondanews.com

Powierzchowność

„Charyzmatyczny, spójny i masywy, naszym celem było stworzenie projektu, który jest emocjonalny, a także krzykliwy z poczuciem ponadczasowość, a także prostoty”, powiedział Osoba Melville-Brown, lider konstrukcyjny Hondy Civic Concept .

Czego możemy się spodziewać  pod maską?

Honda uchyliła tylko rąbka tajemnicy dokąd zmierza w projektowaniu nowej generacji Civic-a, nie ujawniając wielu szczegółów dotyczących tego, co znajdzie się pod maską. Honda twierdzi, że Civic 2016 będzie dostarczany z turbodoładowaniem, z bezpośrednim wtryskiem, z 4 – cylindrowym silnikiem o pojemności 1,5l z 6-biegową skrzynią biegów i nową przekładnią CVT.

Civic Concept

Civic Concept – fot. hondanews.com

Nie da się ukryć, że Civic Concept  jest podobny do superszybkiego supercara Acury NSX, ale to może być tylko jego wielką zaletą. Podobieństwa dostrzeżemy głównie z przodu, gdzie dominuje agresja i zdecydowane kształty. Z tyłu też nie brakuje inspiracji    NSX-em. Tutaj królują tylne światła rozciągające się na całej szerokości auta oraz centralnie wyprowadzona końcówka wydechu.

Civic Concept

Civic Concept – fot. hondanews.com