AEM – suche filtry pwietrza

Filtry powietrza AEM Dryflow powstały we współpracy z firmą K&N, pionierem w branży filtrów sportowych.

aem_air_intake_filters

Wykorzystano najlepsze właściwości filtrów bawełnianych, tworząc nową generację filtrów syntetycznych. Filtry AEM Dryflow cechuje wysoka wydajność i doskonała jakość filtrowania – są w stanie zatrzymać zanieczyszczenia wielkości 1 mikrona. Odczuwalnie podnoszą moc i moment obrotowy. Dostępne w sklepie MODIFIED.PL w rozmiarach: 2,5″, 2,75″, 3″, 3,5″, 4″ i 4,5″

AEM-10-533FB-2_Angle

 

W celu ochrony filtra powietrza przez zassaniem wody stosuje się K&N Drycharger. Szczególnie zalecany do układów dolotowych typu CAI, gdzie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bardzo duże. Drycharger jest wykonany z siatki poliestrowej impregnowanej silikonem, która w rezultacie tworzy materiał hydrofobowy.

drycharger

Mikrootwory znajdujące się w siatce pozwalające na swobodny przepływ powietrza. Pasuje idealnie na filtry AEM, dostępnych w naszym sklepie MODIFIED.PL. W zależności od warunków pracy, Drycharger powinien być wymieniany co 1 – 2 lata. Dostępny w kolorze czarnym.

p6243199

 

Filtry AEM to filtry suche, nie wymagają impregnowania, a ich czyszczenie jest bardzo proste. Do czyszczenia można wykorzystać oryginalny płyn K&N do suchych filtrów powietrza (filtry typu Hybrid, Blackhawk, Dryflow i inne).

99-0624_1

Krok 1: Zdemontuj filtr z rury dolotowej/obudowy filtra. Delikatnie otrzep filtr z większych, luźnych zanieczyszczeń.
Krok 2: Obficie spryskaj filtr z obu stron, skupiając się na stronie brudnej. Pozostaw do namoknięcia na ok. 10 minut. Nie dopuszczaj do wyschnięcia płynu na powierzchni filtra.
Krok 3: Spłucz filtr zimną lub ciepłą (nie gorącą!) wodą, kierując strumień na czystą (wewnętrzną) stronę filtra. Powtarzaj krok 2 i 3 do momentu, kiedy woda przepływająca przez filtr będzie czysta.
Krok 4: Po płukaniu delikatnie otrząśnij filtr z nadmiaru wody i pozostaw do naturalnego wyschnięcia. Nie należy stosować suszarek, gorącego powietrza, czy też pozostawiać filtra na pełnym słońcu. Przed ponownym montażem filtr musi być suchy!