EXEDY

EXEDY to kolejna japońska firma, której produkty znajdziecie w sklepie modified.pl. Jeden z wiodących światowych producentów wysokojakościowych sprzęgieł, który ma swoje korzenie w niewielkiej fabryce produkującej i naprawiającej tarcze sprzęgłowe – Adachi Manufacturing. Rozwój przedsiębiorstwa nabrał tempa, gdy w latach 50. ubiegłego wieku przekształciło się w korporację Daikin, bezpośredniego przodka obecnej firmy EXEDY. Pierwsze sportowe sprzęgła tej firmy, zaprojektowane z myślą o skutecznym współdziałaniu z wysokoobrotowymi silnikami samochodów wyścigowych, opracowano w 1964 roku.

Dziesięciolecia badań i udoskonaleń sprawiły, że od lat 90. pojazdy wyścigowe wyposażone w komponenty marki EXEDY zajmują zwycięskie miejsca w wielu światowych mistrzostwach. O trwałości produktów tej firmy świadczy ich doskonałe zachowanie w warunkach ogromnych obciążeń, którym poddawane są na torach wyścigowych; wieloletnie doświadczenie w tym zakresie umożliwia specjalistom korporacji zaprojektowanie części przeznaczonych dla samochodów użytku codziennego, a dorównujących jakością produktom klasy wyczynowej.

Sprzęgła marki EXEDY wykorzystywane są również na potrzeby pierwszego montażu przez japońskich producentów samochodów wielu marek, między innymi Nissan, Mitsubishi i Honda. Bogaty wybór wysokojakościowych sprzęgieł oraz kół zamachowych, dostępnych w ofercie firmy, umożliwia dopasowanie niezbędnego komponentu dla szerokiej gamy modeli samochodów produkcji europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej.

Co Exedy proponuje?

1. LINIA ORYGINALNYCH SPRZĘGIEŁ STANDARDOWYCH EXEDY (OEM)

OEM HERITAGE

Exedy – OEM

Montowane w samochodach użytku codziennego na tak zwany pierwszy montaż, czyli fabrycznie. Montują je fabryki wszystkich japońskich producentów takich jak: Lexus, Toyota, Honda, Nissan, Mazda, Suzuki, Subaru, Mitsubishi i innych, a także wiele fabryk europejskich i amerykańskich samochodów.

2. LINIA SPRZĘGIEŁ SPORTOWYCH – NORMAL SERIES

Normal Series jest dedykowana do ostrych i ciężkich warunków jezdnych np. wyścigi, rajdy czy trial. By spełnić oczekiwania klientów seria Normal jest podzielona na na 2 grupy: Stage 1 i Stage 2. W zależności czego oczekujesz wybierzesz najlepszego wyboru sprzęgła do Twojego auta spośród serii Sport bądź Racing,

EXEDY – STAGE 1

ImageGenS1-or

Exedy Stage 1 Organic

Sprzęgło wyczynowe wyposażone w tarczę zbudowaną z organicznego materiału frykcyjnego, który odporny jest na uślizgi oraz uszkodzenia. Wzmocniony docisk zapewnia niezbędną przy zmodyfikowanych silnikach wytrzymałość, przy jednoczesnym odczuciu jazdy jak przy sprzęgle fabrycznym.

EXEDY – STAGE 2

Sprzęgła cerametaliczne EXEDY zostały specjalnie zaprojektowane by podołać przeciążeniom jakim poddawane są wysoko modyfikowane silniki. Cerametaliczny materiał frykcyjny EXEDY poradzi sobie z o wiele większym uślizgiem sprzęgła niż tarcza, w którą wyposażone są auta fabryczne. Wszystkie cerametaliczne tarcze dostarczane przez EXEDY posiadają wysoko wyspecjalizowane sprężyny tłumiące, które redukują wstrząsy przeniesienia napędu. Chroni to skrzynię biegów oraz resztę elementów układu przeniesienia napędu.

Stage 2 Sport

ImageGenS1

Exedy – Stage 2 Sport

Grubsza tarcza sprzęgła S-Type dostarczana przez EXEDY posiada wyśmienitą zdolność do rozpraszania i odprowadzania ciepła za czym idzie dużo lepsza wytrzymałość i trwałość przy sprostaniu wymagającym osiągom. Seria produktów S-Type dedykowana jest zarówno dla aut użytkowanych na co dzień, jak i wyścigowych. Są one również montowane w autach rajdowych, gdzie wymagana jest zdolność do przenoszenia dużych momentów obrotowych i odporność na ciepło.

Stage 2 Racing

ImageGenS2

Exedy – Stage 2 Racing

Cieńsza tarcza cerametaliczna R-Type to unikalna konfiguracja metali, które obniżają kompletną masę. Bezwładność jest 30% niższa niż w fabrycznie montowanych sprzęgłach. W wyścigach samochodowych, gdzie tysięczne części sekundy mogą determinować zwycięstwo bądź porażkę, szybka zmiana biegów i błyskawiczna reakcja układu napędowego są bezcenne. Tego rodzaju tarcza jest idealna do użytku w wyścigach ulicznych.